Druhá Šmoulinka ve znamení dobrého útoku

07.11.2023

V neděli 5.11. odehrály dívky U11 na palubovce pražské Slovanky druhé kolo Šmoulinky. Setkaly se s týmem Jičína, Slaného a již zmíněné Slovanky.

Do prvního zápasu jsme nastoupily právě proti domácímu týmu. První poločas skončil remízou, avšak ve druhé polovině jsme nedokázaly proměnit střely na koš za úspěšné a s domácím týmem jsme prohrály 7:14. Se Slovankou nás však čeká odveta již 25.11. a budeme pracovat na tom, aby dopadla vítězně pro náš tým.

Druhým týmem, se kterým jsme odehrály utkání byl tým Jičína. S Jičínem jsme se setkaly již v prvním kole Šmoulinky a měly jsme tedy tušení do čeho jdeme. Holky zabojovaly v obraně, začaly dávat koše a zápas jsme dotáhly do vítězného konce 34:14.

Poslední utkání bylo s týmem Slaného, od kterého jsme již od začátku čekaly vyrovnané výkony. Po celou dobu jsme se Slaným hrály vyrovnaně, v druhém poločase jsme ale přestaly bránit, neproměňovaly koše z pravého dvojtaktu a tak utkání skončilo výhrou pro druhý tým.

Víme tedy že na tréninku musíme zapracovat na obraně a střelbě v dvojtaktu z rychlosti. Od holek jsme mohly vidět po celý turnaj krásné akce v útoku. Ať už se jedná o rychlý protiútok zakončen košem nebo jednotlivé nájezdy tvrdě do koše skončené faulem a střelbou trestných hodů.

Víkend, ačkoliv jsme vyhrály pouze jeden zápas, považujeme za úspěšný a velmi naučný. Pochytily jsme spoustu zkušeností, stmelovaly tým a opět zjistily na čem musíme zapracovat. Další turnaj nás čeká 25.11. v Chomutově a musíme tedy rychle zapracovat na zmíněných věcech.