Fyzička a problém dát koš. Pražský přebor nám odhalil nedostatky

17.11.2022

Druhý Pražský přebor v této sezoně nám ukázal spoustu nedostatků, ale i schopností. Ověřily jsme si, že můžeme hrát i se soupeři, kterým jsme ještě loni nedokázaly konkurovat. Tento víkend jsme objevily také největší problémy - fyzička a neproměňovaní šancí.

BC Wizards - Tygři Praha 11:84

Chloupková 4 (1/0), Jabůrková 2, Jadrná 2, Vaněčková 2, Malinová 1 (2/1)

Zápasy s Tygry jsou pro nás vždy náročné a bohužel jednoznačné. Výjimkou bohužel nebylo ani sobotní utkání na Zličíně. Ale i přesto, že jsme od začátku tahaly za kratší konec, první poločas byl v našem podání více než slušný. Poločasové skóre 7:33 nepůsobí ani tak hrozivě. Kromě toho, že se holky nebály hrát na koš, také dobře bránily. Bohužel v druhém poločase nám začaly docházet síly a rychlostně lepší soupeř dal za poločas více než 50 bodů a uštědřil nám další krutý výsledek v Pražském přeboru.

HB Basket - BC Wizards 56:14

Jurčíková 10 (3/2), Jadrná 2, Vaněčková 2

Druhé sobotní utkání s domácím HB Basket bylo o poznání vyrovnanější. Trochu jsme doplatily i na to, že se jednalo o druhé utkání za sebou, síly ubývaly. Víc energie zbylo první pětce, která se postarala o všechny body našeho týmu. Druhá pětka se blýskla ve své první čtvrtce obranou, když dostala pouze osm bodů. Bohužel sama žádný bod nepřidala, a tak nám HB začalo utíkat. Druhý poločas byl opět stejná písnička, tyto zápasy nám jasně ukázaly, že našim hráčkám chybí fyzička.

USK Praha - BC Wizards 70:17

Jadrná 9 (1/1), Ryšavá 3 (2/1), Hrbáčková 3 (2/1), Jabůrková 2, Malinová (4/0)

Neděli jsme zahájily zápasem s USK Praha. Houževnatý soupeř do zápasu vlítl jako uragán a vedl 7:1, vypadalo to na klasický průběh. Naše hráčky zabraly, Lucie dala 4 koše po sobě a vedly jsme. První čtvrtka přinesla příznivé skóre 15:8. Bohužel druhá čtvrtka nám utekla a možnost obratu se vzdalovala. Druhá pětka navíc dala pouze jeden koš za celý zápas, a to zásluhou Johy Jabůrkové. Bez košů se bohužel vyhrávat nedá. Nicméně šance jsme si vytvořily, máme ale už od začátku sezony problém proměňovat nájezdy a střely. Právě proto působí výsledek takto hrozivě, ale neodpovídá úplně tomu, jak zápas vypadal. Navzdory děsivému skóre jsme totiž odehrály hezké a chvílema i hodně vyrovnané utkání. Zvlášť první poločas byl skvělý, nejlepší, který jsme zatím v této sezoně odehrály.

BC Wizards - Basket Slovanka 15:80

Jadrná 3 (4/1), Chloupková 2 (2/0), Jurčíková 2, Poláková 2, Ryšavá 2, Vaněčková 2, Hanušová 1 (2/1), Malinová 1 (8/1), Jabůrková (4/0)

V zápase se Slovankou se znovu projevila únava a problém vstřelit koš. Mezeru jsme objevily také ve střelbě šestek. Z dvaceti pokusů jsme proměnili pouze 3!!! Dát všechny, také by skóre vypadalo jinak. Bohužel se na nás také projevil fakt, že šlo o čtvrté utkání ve dvou dnech. Naše fyzička je bohužel tragická, a tak nestačíme ani průměrnějším týmům.

Tento víkend nám ale otevřel oči a už víme na čem pracovat. Zároveň jsme si potvrdily, že jsme schopni konkurovat našim soupeřům a s lepší fyzičkou i třeba vyhrávat. Pozitivem rozhodně je, že si tohle uvědomily i samy holky a mají chuť na sobě pracovat a zlepšovat fyzickou kondici. Budeme tedy makat a na konci roku, kdy nás čeká dvojutkání se Spartou si snad připíšeme i první výhru v Pražském přeboru.