Plyšákov úspěšně za námi

13.09.2021

O víkendu jsme se zúčastnili přípravného turnaje Plyšákov. Do Olomouce vyrazily hráčky s trenéry Jirkou a Markétou a na místním nádraží se pak všichni sešli s trenérkou Zuzkou. Cestu vlakem si každá z holek užívala po svém a u všech převládalo nadšení a těšení se na první zápas. Ten jsme odehráli proti pražské Slovance.

Po hodně rozpačitém úvodu, kdy se nám za první poločas povedlo vstřelit jediný bod, to vypadalo na debakl po herní i výsledkové stránce. Druhá půle už ale byla (alespoň, co se týče výkonu) výrazně lepší. Z prvního zápasu turnaje jsme si tedy odnesli prohru o třicet bodů a zjištění, jak vůbec takový "ostrý" zápas vypadá. Nutno podotknout, že pro většinu našich hráček šlo vůbec o první zápas v jejich životě.

Následnou večeři a ubytování jsme zvládli bez problémů a v sobotu ráno nás čekal zápas hned od 8:45. Zvládli jsme i komplikace s dopravou, když nám ujel autobus. Do zápasu se SBŠ Ostrava jsme ale nastoupili v plné síle a hned od začátku to bylo vidět. Tým ze včerejška byl tentam a na hřišti byly hráčky, které chvílemi předváděly opravdu hezký basket. O vítězství rozhodly hlavně druhá a čtvrtá čtvrtina, kdy holky soupeři povolily jen dva koše.

Další zápas proti domácí OSK Olomouc se nesl v podobném duchu jako ten ranní. Opět krásný výkon, a hlavně výborná obrana, a to zejména v prvním poločase a ve třetí čtvrtině. Ovšem v poslední části jako by nám došly síly a jen tak tak jsme uhájili vítězství 35:31. Každopádně výhra znamenala druhé místo ve skupině, skoro pět hodin volna a čekání na další zápas, ve kterém nám byla soupeřem Studánka Pardubice - favorit turnaje.

A nutno přiznat, že Studánka svou roli favorita plnila od začátku do konce. V zápase se nám podařilo dát jen tři body - koš dala Adina Hoduláková a šestku trefila Verča Jurčíková (pro obě šlo o první turnaj v životě). Ačkoliv výsledkově byl zápas naprostý debakl, trenéři Jirka se Zuzkou byli na holky hodně pyšní, jak se porvaly s chvílemi až příliš tvrdou hrou Pardubic a nenechaly se semlít ani nepříznivým skórem. Prostě i takové zápasy k basketu patří a je fajn, že si to holky vyzkoušely hned takhle na začátku.

V neděli už nás pak čekalo jen jedno utkání - o 3. místo. A stejně jako jsme turnaj začali, tak jsme ho i zakončili - zápasem se Slovankou. Samozřejmě jsme jí chtěli vrátit porážku, ale bohužel se nám to nepodařilo. Ovšem co se týče výkonu, předvedli jsme něco úplně jiného než v pátek a jak říká trenérka Zuzka - výkon je pro nás důležitější než výsledek.

Z turnaje jsme odjížděli na 4. místě, s novými zážitky, zkušenostmi a s novým maskotem - opicí! Trenéři odjížděli se spokojeným pocitem a pyšní, protože v tomto složení spolu hrály holky vůbec poprvé a je neskutečné, jak moc velké pokroky (i přesto že skoro rok stály a netrénovaly) udělaly.

Takže nám nezbývá nic jiného než se těšit na novou sezónu, protože rozhodně ještě máme, co předvést. A budeme mít možnost hned za čtrnáct dní, na státní svátek, na první Šmoulince. Mimochodem, jedním z našich soupeřů bude Slovanka, které máme co vracet...